Estetik Germe Ameliyatları

Estetik Germe Ameliyatları

>İçindekiler

  • Yüz Germe
  • Boyun Germe
  • Kol Germe
  • Karın Germe
  • Bacak Germe

Yüz Germe

Yüz germe batıda en sık yapılan ameliyatlardan biri ve en yüz güldürücü ameliyatlardan biri olmasına rağmen halkımız arasında maalesef sakıncalı bir ameliyat olarak algılanmaktadır.
Oysa tecrübeli ellerde son derece sağlıklı ve güvenilir sonuçlar elde edilmektedir.

Son yıllarda yeni teknikler geliştirilmiş ve daha kalıcı uzun süren sonuçlar elde edilmektedir. Yüz germe ameliyatlarında yüze yağ enjeksiyonunu da rutin olarak yapmaktayım. Yüz germe ile birlikte boyunda da gevşek dokular varsa aynı seansta boyun germe de yapmaktayım. Klasik yüz germede yüzün tamamı tedavi edilirken, mini yüz germede sadece alt yüz gerilebilmektedir. Yüz germe ameliyatını genellikle genel anestezi altında yapmaktayım. 1-2 gün hastanede istirahat gerekebilir. Sıkça sorulan sorulardan biri de: yüz germe ameliyatı ne sürede etkisini kaybeder? Genellikle 5-10 yıl sürdüğünü söyleyebilirim.

Boyun Germe Ameliyatı

İlerleyen yaşla, aşırı kilo alıp vermeyle ve yerçekiminin de etkisiyle, deri elastikiyetini kaybeder ve yağ dokusu azalmaya başlar. Çene altı bölgesi yani gıdıda belirgin sarkma meydana gelir.
Bu sarkma ile birlikte çene altında da birikim olur. Kişi yorgun ve daha yaşlı görünür.
Yüz germeyle birlikte yapılabildiği gibi, çene altı yoluyla da boyun germe işlemi yapılır. Çene altından küçük kesiyle çene altı kas ve yağ dokuları gerdirilerek şekillendirilir. Liposuction yöntemi de sıklıkla kullanılır.

Ameliyat sonrası, boyun konturuna uygun korse kullanılır. Morluk ve şişlik oluşur ; hasta rutin hayatına 2-3 hafta içinde dönebilir.

Kol Germe

Kol germe operasyonu; yaşlanmaya, aşırı kilo alıp vermeye ve yerçekimine bağlı olarak, kol arka ve iç kısımda meydana gelen sarkmaları gidermek için yapılan operasyondur.
Kollarımızın üst tarafı yağ depolanabilen, kilo alımına da bağlı genişleyebilen bir yapıya sahiptir. Bu sebeple kol sarkıklığı tedavisi biraz zordur sadece yağ alımı yapılırsa derinin sarkıklığı artabilir; Dolayısıyla bu bölge liposuction için dikkatli olunması gereken yerlerden biridir. Şunu unutmamak gerekir her vaka liposuction için uygundur ifadesi yanlıştır. Bu durumda doğrusu, fazla yağ dokusuyla birlikte sarkan deriyi çıkarmaktır. Bu tür ameliyatlar genellikle genel anestezi altında yapılır ve operasyon 1-2 saat sürer. Kol iç ve arka kısımdaki fazlalık ve yağ dokusu çıkarılıp, kesi yeri estetik dikişle dikilir. Dikilen koltukaltı bölgesi ve kolun iç yüzüne doğru uzanan yerdeki iz, erken dönemde kızarıklık, sonra pembe bir renk, ilerleyen dönemlerdeyse ten renginize gelerek, belli belirsiz bir ize dönüşür. Hasta, ameliyattan özel bir korseyle çıkar ve bu özel korseyi 1 ay süreyle kullanır.

Kol germe operasyonuyla; daha düzgün; estetik olarak, kıyafetlerinizde rahatsız olmayacağınız rahat bir görünüme kavuşabilirsiniz.

Karın Germe

Karın germe ameliyatı belki de en yüz güldürücü ve en memnun edici estetik ameliyatlardan biridir. Yapılma nedenlerinden en önemlisi: doğum sonrası gelişen karın derisi sarkmasıdır.
eme çabası, yazın bikini giyememe kadınlarda psikolojik travma yaşatabilmektedir. Bu problemlerin çözümü ancak karın germe ameliyatıyla gerçekleşir. Bu ameliyatla, karın çatlaklarının göbek deliği altında kalanları ortadan kaybolur.Karın germe 3-4 saatlik bir ameliyattır ve genel anestezi altında yapılır.

Genellikle 1-2 gün hastanede kalınabilir. Bazı kadınlarda mini karın germe dediğimiz ameliyatlarda gerekebilir. Bu genellikle kilo problemi olmayan ancak doğum sonrası karında sarkma olan kadınlar için geçerlidir. Yine de bunun muayeneyle belirlenmesi gerekir. Karın germedeki handikaplardan belki de en önemlisi karın alt kısımdaki iz ile göbek deliği etrafındaki izdir. Ancak son tekniklerle özellikle karin alt kısımdaki iz iç çamaşırı ya da bikini içinde kalmaktadır. Ameliyat sonrasında çok rahatsız edici olmayan elastik korseler 2-3 hafta giydirilmektedir.

Bacak Germe

Yaşlılığa bağlı olarak deri sarkmalarının meydana gelmesi gayet normal ancak bunun tek nedeni yaşlanma değildir. Aşırı stres, spor yapmayan beden ve daha da önemlisi hareketsiz bedenlerde özellikle bacak bölgesinde yağlanmalar ve sarkmalar meydana gelecektir. Bu sarkmalar erken teşhis edildiği takdirde liposakşın tedavisi ile kısa sürede ortadan kaldırılabilir ancak deride meydana gelen sarkma, derinin tam olarak gevşemesi ile oluşmuşsa ameliyat şarttır.
Sarkan derideki fazlalık, orantılı bir şekilde alınarak dikim işleminin yapılması eylemine verilen addır. Bacak bu sayede daha gergin bir görüntü sergileyecek ve görsel olarak da hoş bir duruşa sahip olacaktır. Bacak bölgesinin iç ve arka kısmında yer alan sarkık ya da fazlalık gibi görünen yağ dokusunun eksize edilmesi eylemi olarak da bir tanımlama yapmak mümkündür. Bu ameliyatlarda eğer ihtiyaç olursa yardımcı müdahale olarak liposakşın tedavisi de gerçekleştirilebilir.

Deride gevşeme ve sarkma çok yoğun bir şekilde görülmüyorsa ameliyata gerek duyulmayacaktır ancak gevşeme oranı çok fazla ise ve liposakşın tedavisi ile sorunu ortadan kaldırmak mümkün değilse ameliyat şart hale geliyor. Derideki abartılı sarkmalar ve gevşemeler, bacak germe estetiğini doğuracak olan durumlardan en önemlileridir. Çarpık bacak ya da kalın bacak gibi sorun yaşayan kimseler de ameliyat dahilinde değerlendiriliyor. Aynı şekilde diz çevresindeki kalınlık ve incelik orantısında sorun olan kimseler için de bu ameliyat hakkında bizlerden bilgi alabilirler.

Diğer Bölümler

Plastik ve Estetik Cerrahi

Blog

İleri Mitral Kapak Yetmezliğinde Doğru Bilinen Yanlışlar

Mitral kapak kalbin sol karıncık ile kulakçık arasında konumlanır ve…

Mustafa Güden’in Gözünden Kalp Cerrahisi

Mustafa Güden’in tecrübeleri neticesinde oluşan fikri; Hasta ameliyat olmaya karar verdiği andan itibaren…

Kuru İğne Tedavisi Nedir?

Şekil olarak akupunktura çok benzeyen ama uygulamalarda farklılıklar gösteren…

Kolanjiyosarkom

Kolanjiyosarkom, karaciğer içi ve dışı olmak üzere ikiye ayrılır…

Beni Haberdar Ediniz
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
Scroll to Top